“Brottrunk” un bağırsak sağlığına faydaları nelerdir?

Probiyotikler, özellikle sindirim sisteminiz için sizin için iyi olan canlı bakterilerdir. Probiyotiklere genellikle “iyi” veya “yardımcı” bakteri denir, çünkü bağırsaklarınızı sağlıklı tutarlar.

Probiyotikler

Probiyotikler, tüketildikleri taktirde, insana fayda sağlayan mikroorganizmalardır. Dünya genelinde bu mikroorganizmalar içerisinde öne çıkan ve üzerine en çok araştırma yapılan “Lactobacillus”un en önemli bakteri grubu olarak yaygın bir görüş hakimdir. “Lactobacillus” grubuna mensup “Lactobacillus Reuteri” de “Brottrunk” un özünü oluşturur. Bu sayede “Brottrunk” probiyotik özellik gösterir ve sağlığınız için önemlidir.

İnsan vücudunda 100 trilyondan fazla sayıda ve 1800’den fazla türde mikroorganizma yaşamaktadır. Sağlıklı bir insanda bu mikrobiyota, hayatta kalmanız da dâhil olmak üzere birçok farklı görevde size yardımcı olur. Bağırsaklarınızda bu mikrobiyotanın 2/3’si yaşamaktadır. Birbirinden farklı türde iyi ve ya kötü mikroorganizmalar sizin fizyolojik ve mental sağlığınızda önemli rol oynarlar. Probiyotiklerin önemi ise burada ortaya çıkmaktadır. Probiyotik sözcüğü her ne kadar modern hayatla hayatımıza dâhil olmuş gibi gözükse de, tarihi Eski Mısır’a kadar dayanır. Ancak ilk “probiyotik” terimi olarak modern terminoloji ve tanımıyla 1974 yılında Parker tarafından kazandırılmıştır.

Probiyotiklerin bağırsaklarınıza yerleşerek sizlere çok farklı konularda fayda sağladığı istatistiksel olarak kanıtlanmıştır.

Probiyotikler & Bağırsak

Probiyotiklerin aşağıdaki gibi sindirim sorunlarına yardımcı olduğuna inanılmaktadır:
– Kolik
– kabızlık
– Crohn hastalığı
– inflamatuar barsak hastalığı (IBD)
– irritabl barsak sendromu (IBS)
– laktoz intoleransı
– ülseratif kolit
Sindirim ekosistemleri farklıdır. Kabızlığı olan kişiler, bağırsaklarında, kabızlığı olmayan kişilere kıyasla, farklı mikroorganizma ekosistemlerine sahiptir. Bu sorunla savaşmanın en kolay yolu “Brottrunk” tüketiminidir. İçinde bulunan Lactobacillus Reuteri Bakterisi sayesinde. Yukarıda saydığımız rahatsızlıklar ve daha birçok bağırsak kaynaklı sorunun çözümünde iyi yönde destek olur. Ek olarak;
– Probiyotikler, kolondaki pH seviyesini düşürür, bu da dışkıda daha hızlı hareket etmesine yardımcı olabilir.
– Antibiyotik ilişkili ishali rahatlatabilirler. Probiyotikler, özellikle antibiyotik kullanımı sonucunda bağırsaklardaki yararlı bakterilerin ölümünden doğan boşlukta, kendi antibiyotik direncini kullanarak bağırsaklarda gelişme ortamı bulan, salgıladığı toksinler sebebi ile ishal ve kolite sebep olan bakterilerin hafifletilmesinde yardımcı olabilir. Buradaki amaç, probiyotiklerin antibiyotiklerin öldürdüğü iyi bakterileri takviye etmesidir.
– Protein emilimine yardımcı olurlar. Probiyotikler, diğer vitamin ve besinlerin yanı sıra diyetinizde de proteini daha iyi emmenize yardımcı olabili.. Probiyotikler, diyetinizdeki proteini ve diğer vitaminleri ve besinleri daha iyi emmenize yardımcı olabilir.
Probiyotikler ağızdan alındığından etkinlikleri, mide ve gastrointestinal sistemin çok asitli ortamına ne kadar iyi dayanabileceklerine bağlıdır. En yüksek kaliteli probiyotikleri ihtiva eden “Brottrunk” midenizden geçmeden bozulmayacak ve besinlerin emildiği bağırsaklara taşınacaktır. Probiyotiklerin şifa ve işlerinin çoğunu yaptığı yer burasıdır.
Bağırsaklarınızdaki probiyotiklerin yararları sadece sağlıklı bağırsak hareketlerinin ötesine geçer. Sağlıklı bir sindirim sistemi, ruh sağlığı ve bağışıklık tepkisindeki gelişmelere bağlanmıştır. Probiyotikler şu anda ağız sağlığı ve dermatolojik sağlığa yararları için çalışılmaktadır. Protein emilimine yardımcı olarak, probiyotikler ayrıca egzersiz yaptıktan sonra vücudunuzun iyileşmesine yardımcı olabilir ve kas gerginliğini azaltır.
Antibiyotiğe dirençli enfeksiyonlarla ilgili endişeler arttıkça, probiyotikler doğal vücut sistemlerimizle sorunsuz çalışan güçlü koruyucu ve iyileştirici ajanlar olabilir.
Araştırmalar, her yaştan insanlarda probiyotik alma ve sağlıklı sindirim arasında pozitif bir ilişki olduğunu göstermektedir. Sağlıklı sindirim ayrıca zihinsel ve ağız sağlığı, sağlıklı bir bağışıklık sistemi ve muhtemelen daha sağlıklı bir cilde yol açar.

Makaleler