Ürünlerimizi sizin için her an test ediyoruz

35 yılı aşkın süredir, Kanne olarak tarım ve bahçeciliğin daha verimli ve sağlıklı olması için araştırma ve geliştirmelerimizi sürdürüyoruz. Doğru toprak, mikroorganizmalar ve bitki sağlığı arasındaki ilişkiyi gözlemlemek ve incelemek için, dünyanın farklı bölgelerinde ve farklı iklim şartlarında deneysel tarım sahamızı kurduk. Deneysel Tarım Sahalarımızı kurmaktaki amacımız ise Kanne ürünlerinin tarım üzerindeki etkilerini ölçtük ve gözlemledik. Kanne ürünler ile yetiştirdiğimiz bitkiler daha dirençli ve verimli hale geliyordu. Aslında işin prensibi Laktik Asit Bakterileriyle toprağı daha verimli hale getirmekti. Bunun sonucunda çalışmalarımızı toprak florasını zenginleştirdik. Çalışmalarımızın sonucunda biyolojik ve çevreye duyarlı tarım sahaları ve bahçeler için “Kanne Ekim Yöntemleri”ni geliştirdik ve böylece toprak ve ürünleriniz için en verimli ve ekonomik metotları belirledik. Tarımda ortaya çıkan ana problemler ele aldık ve tecrübemizle ihtiyaca yönelik tam organik ve en ekonomik çözümler ürettik.

Toprak kalitesine etki eden en önemli faktör toprak mikroflorasıdır. Laktik asit bakterileri bu aşamada çok önemli bir rol oynar. Doktor, toprak bilimci ve bio-organik tarımın kurucusu Dr. Hans Peter Rusch bu ilişkileri 20.yüzyılda, laktik ast bakterileri açısından en zengin olan, en yüksek verimliliğe sahip kısmın, toprağın üst bölgesi(humus) olduğunu fark etti. Laktik asit bakterilerinin ağır bastığı bölgelerde, toprak sağlıklıdır. Laktik Asit, zararlı mikrop ve bakterilerin kokulu çürüme işlem oluşturmasına engel olur. Laktik asit üreten bu bakteriler aynı zamanda besinler bitkilerin kullanabileceği bir biçime girmesine yardımcı olurlar. Laktik ast bakterileri, sindirilmiş besinler bitkiye ulaştırırken zararlı maddeler de bitkiden uzak tutar ve bitki köklerinde mikoriza mantarlarının oluşumunu destekler ve hızlandırır.

Kanne firması olarak dünyanın çeşitli bölgelerindeki deneysel tarım sahalarımızda toprağı inceleme ve deneyimleme şansımız oldu, tecrübelerimizle her bölge için ayrı toprak florasını destekleyici karışımlar hazırladık, bölgemiz için en geçerli karışımımız olan Kanne Bio Fermentgetreide® flüssig für Planzen ve Kanne Bio Brottrunk® für Planzen’in asıl özelliği burada ortaya çıkıyor. Biz ürünlerimiz coğrafî ve ekolojik şartlara göre hazırlayıp, topraklarınızı daha verimli ve sağlıklı hale getirmek için bitkiden çok onu büyüten toprağa destek oluyoruz. Laktik Asit yönünden zenginleşen toprağınız mikoriza ve diğer yararlı mikroorganizmaların büyüme ve gelişme hızını arttırıyor. Bu sayede toprağın iç florası daha zengin ve besleyici hale geliyor. Bu da ürünlerin daha kalteli, sağlıklı ve vermli olmasını sağlıyor.

Tüm dünyada 50’ye yakın ülkede ve farklı coğrafî şartlarda elde edilen bilgi birikim ve başarılar ile bulunduğumuz coğrafyaya en uygun formülü hazırladık. Organik olarak çok ekonomik ve verimli bitki yetiştirmek artık çok kolay…